Sıva

Kara Sıva

İnşaat sektöründeki en önemli yalıtım ve dekorasyon uygulamalarıdır. Günümüzde sıvaların bir çok çeşidi ve uygulama yöntemleri vardır. Sıvalar binalarımızın temel yalıtım uygulaması olduğundan dolayı profesyonel ekiplerce dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Ayrıca dekorasyon ve estetik sıvanın ne kadar düzgün yapıldığıyla doğru orantılıdır. Şirketimiz bu prensipler doğrultusunda profesyonel ekiplerimizle en iyi uygulamaları ortaya çıkarmayı hedeflemektedir.
A. Kaba Sıva : Binaların dış kısımları kar, yağmur, rüzgâr, donma, çözülme gibi tesirler altındadır. Bu nedenle kullanılacak malzemelerin bu gibi etkilere dayanıklı olması istenir. İçerisine çok su emen, poroz boşlukları fazla, asitlere karşı dayanıksız kalker taşlarından oluşan kum, çakıllı malzemeler, su etkisiyle şişen alçı, kireç gibi bağlayıcılar dış sıvalarda kullanılmamalıdır. 
B. İnce Sıva : Kaba sıva tamamen kuruduktan sonra üzerine ince sıva yapılır. İnce sıva harcı, büyük mala veya tahta sıva küreğine konarak duvara 60 derece açı ile yapıştırılarak yukarı doğru çekilir. Bu hareket neticesinde sıva ince bir kat hâlinde kaba sıva üzerine yapışır. Bu işlem kısım kısım yapıldıktan sonra yüzey önce mastarla sonra tahta mala ile (perdahlanarak) düzeltilir.

Alçı Sıva

İç duvar ve tavanlarda tek katta makina ile uygulanan, alçı esaslı yüksek kaliteli bir sıva ürünüdür.
Tuğla, beton, gazbeton vb. sıva gerektiren tüm duvar ve tavan yüzeylerinde uygulanabilir. Sıva uygulamalarını hızlandırır,
Daha sert ve darbelere karşı daha dayanklı yüzeyler verir. 
Ayrıca, elle uygulanan sıva alçısı özelliklerinin tümünü bünyesinde bulundurur.

TOP